Dies de Nodes 2010 a Gràcia




Dies de nodes és l'edició d'enguany de les portes obertes de Nodes de Gràcia. Un cap de setmana farcit de propostes multidisciplinars que tindran lloc a l'espai públic del barri i a les diverses seus del projectes que conformen aquesta xarxa que aplega un conjunt d'entitats i d'espais amb seu al barri de Gràcia que es caracteritzen per la seva estreta vinculació amb el camp de la creació contemporània des dels àmbits de la creació escènica (tragantDansa, La Caldera), la creació i l'educació contemporànies (Experimentem amb l'ART i Saladestar), la música (Gràcia Territori Sonor). Aquestes entitats han estat desplegant el seu programa d'activitats en el decurs d'una dilatada implantació a la vida social i cultural del territori.

Divendres 28

* De 18h a 22h a Saladestar  
7x3 (2)
Edicions i altres objectes del projectes que integren l'espai de Santa Eulalia 21-1er: Todojunto,
Documento.be, La fanzinoteca ambulant, The Clorofilas i Saladestar.

* A les 22h a Saladestar
Els macarrons són bons
Deliciós concert de butxaca d'aquest grup de Reus amb un tast de macarrons amb bolets i
presentació del fanzine Líquens i fongs.
www.myspace.com/elsmacarronssonbons

Dissabte 29

*De 10 a 14h a tragantDansa (dissabte i diumenge)
João Costa Lima
Taller de composició (possibilitats de creació): acció, moviment, paraula
Taller dirigit a ballarins, actors, performers i qualsevol persona interessada en composició i
comunicació. Taller gratuït, cal inscripció prèvia a tragantDansa (tel. 93 539 89 49)

* A les 11h a Experimentem amb l'ART
Disseccions Oníriques
Verònica Aguilera, Núria Güell, Maria Cosmes
Inauguració de l'exposició amb proposta educativa per a famílies.
activitat gratuïta, cal inscripció prèvia al telèfon 932 171 877

*A les 17h a 21h a Experimentem amb l'ART
Portes obertes dels tallers:
Mireia Saladrigues, Iñaki Álvarez, Ramón Andrés, Les Salonnières, Aymar Del Amo, Rodrigo Villas,
Joana Cera, Christian Riedeberger, Alex Zitzmann, Alex Sanjurjo, Carlos Pina, Javier Peñafiel,
Carlos González, Ilaria Mauro, Connectats Sccl.

* De 17:30 a 18h a Experimentem amb l'ART
Rodrigo Villas & Boris Hoppek
Inauguració del graffiti al pati

* De 19 a 19:30h a tragantDansa
Cecilia Colacrai (direcció)
L'espai públic en l'espai privat.
Acció de dansa i moviment amb alumnes de tragantDansa

* De 19:30 a 22h De tragantDansa al pati d'Experimentem amb l'ART.
Acció conjunta itinerant


* De 19:30 a 20h des de tragantDansa fins a la plaça de la Virreina / tragantDansa:
Cecilia Colacrai i Olga Tragant (direcció)
L'espai privat en l'espai públic.
Acció itinerant al carrer amb alumnes de tragantDansa.
Música en directe: Lilian Giubetich i Luciano Pietrafesa

* De 20 a 20:30h a Plaça de la Virreina / Experimentem amb l'ART:
Manierisme del pentinat. Les Salonnières
Les Salonnières representen a 'The Hairdresser Salon, dinàmiques
performatives: manierisme del pentinat'. Et proposem que et posis
els talons, vinguis a la plaça de la Virreina i representis les
instruccions del manierisme del pentinat.

* De 20:30 a 21:30h al pati d'Experimentem amb l'ART / La Caldera:
Cia. Miríada + Taller Danza para Cualquiera
Intervenció Coreogràfica amb Dansa Vertical

Saladestar:
Una ombra tropical al pati
Instal·lació amb fotocòpies

Diumenge 30

* De 10 a 14h a tragantDansa (dissabte i diumenge)
João Costa Lima
Taller de composició (possibilitats de creació): acció, moviment, paraula
Taller dirigit a ballarins, actors, performers i qualsevol persona interessada en composició i
comunicació. Taller gratuït, cal inscripció prèvia a tragantDansa (tel. 93 539 89 49)

* A les 12h a Plaça Virreina La Caldera presenta:
Àngels Margarit
Kolbebasar
Acció coreogràfica

* A les 13h a La Caldera:
Vero Cendoya i Adele Madau
El Jardín
Aperitiu de i amb Dansa.

* A les 13:30h a Experimentem amb l'ART
LaBanda en concert
Concert de la Big Band formada per nois i noies de l'Escola de Musica de Gràcia.

* De 18 a 21h a tragantDansa, amb la participació de Gràcia Territori Sonor
Jam de dansa i música
1a part: Jam oberta a tothom.
2a part: Jam performance amb convidats. Dansa: M. Josep Alonso, Albert Fernández, Sebastián
García Ferro, Sole Medina i Ramon Roig.
Música: Ariadna Rodríguez –violí- & Javier Abad –fagot- (integrants de Freenètics)