Konvent.0 / Berguedà / edició 2010

konventpuntzero
cal rosal (berguedà)
12, 13 i 14 de juny

> Llistat d'artistes del Konvent.0 en la seva edició 2010
 
* habitacions ZERO:

abel castells (cal rosal), marc sellarès (guardiola del bages), anna tort (arbúcies), mireia ferran (berga), col·lectiu dejâva (berguedà), jordina tió /mercè rocadembosc,/mercè serra/montserrat  argerich (sant pol de mar/merlès/la segarra/prats ll.), eva figueres (moià), pep anglès (berga), eva soto/antònia casellas (manresa/berga), montserrat comellas/elena boix(gironella/olot), gloria royo (valència), col·lectiu l'aparador (la seu d'urgell), núria rion (la canonja tarragona), nuvu jabois (barcelona), col·letiu la virtual room (barcelona/valència/santander), joan canal (berga/andorra), josep grifoll (casserres), ana abascal     (santander), pep anglès/laia s.sistach/ eva Selma (barcelona/berga), gerard vilardaga/eulàlia zaballa (berga), laura celada (barcelona), montserrat tintó (avià), àlex pascual sallent, sònia corominas (gironella), jordi plana (berga), gabriel de martínez  (montevideo), yorgos k. (cercs), txema rico (colònia jorba), roser oduber (calders), amadeu ferrer (barcelona), césar font (barcelona), montserrat moliner (girona), elsa guerra (manresa), sala 13 -sintetitza't- (berga), césar font (barcelona), col·lectiu prískop (berguedà), xavier moreno (premià de mar), maria romero (barcelona), col·lectiu filòmans (puig-reig), angelina vilella (berga).

* Foradekonvent

eduard fíguls (el centre), jordi plana (sol i cel), sergi fernàndez (cal tort), pep pérez (9rovelló), EAD gironella (cal tàpies)

> Ritual

art, música, experimentació, límit sobre límit, poesia, dansa, òpera, performaces,

>  Freqüènciapuntzero / Programació:

Dissabte, 12 de juny 2010

16.00 COÀGUL POESIA, NOISE
16.45 VLADIVOSTOK POESIA, PIANO
18.00 SANT IGNATIUS CONSPIRACY DUB DUB MANRESÀ
19.30 MR FANTASMITÜ IDM, TECHNO
21.00 CHIN YI POST ROCK
21.50 TOM CARY ROCK PROGRESSIU, NOISE
22.45 LANUBEFROMRUSSIA FREE ROCK, IMPRO KRAUTROCK, ANTORCH SONG
23.45 NO PARFUM DARK AMBIENT, EXPERIMENTAL
00.25 DUO CAPHRE ELECTRÒNICA, EXPERIMENTAL
01.00 CÀNDIDA IMPRO PINTURA, DISCO
01.20 MR FANTASMITÜ CHICAGO, TECHNO
03.30 SAMUEL M TECHNO

Diumenge, 13 de juny 2010

13.00 ÒPERA-STUDI ELECTRO ÒPERA
13.45 MISCEL.LÀNIA Nº3 FREE JAZZ AMB VEU (celeste àlias)
16.00 ANÒNIMA URBS FREE ROCK AMB DANSA
17.30 SAN TA RI TA PANIRAMA DANSA, INSTRUMENTS ARCAICS
19.30 C_UTTER NOISE, PERFORMANCE I POESIA
 
Dilluns, 14 de juny 2010

13.00 DJ ERIK PIAFF POP, TECNO, AMBIENT
17.00 GOD HEARD ME EXPERIMENTAL, POP
18.00 PERE PERA TECHNO, HOUSE
19.00 FREE JAM ELECTRÒNICA, EXPERIMENTAL

Més info: